Mylinking™ Optical Transceiver Module SFP LC-SM 1310nm 10km

ML-SFP-SX 1.25Gb/s SFP 1310nm 10km LC Mokhoa o le Mong

Tlhaloso e Khutšoanyane:

The Mylinking™ RoHS Compliant 1.25Gbps 1310nm Optical Transceiver 10km Reach ke lisebelisoa tse phahameng, tse theko e tlaase tse tšehetsang lintlha tse peli tsa 1.25Gbps/1.0625Gbps le sebaka sa phetisetso sa 10km ka SMF.Transceiver e na le likarolo tse tharo: FP laser transmitter, PIN photodiode e kopantsoeng le trans-impedance preamplifier (TIA) le MCU control unit.Li-module tsohle li khotsofatsa litlhoko tsa polokeho ea laser ea sehlopha sa I.Li-transceivers li lumellana le SFP Multi-Source Agreement (MSA) le SFF-8472.Ho fumana lintlha tse ling, ka kopo sheba ho SFP MSA.


Lintlha tsa Sehlahisoa

Li-tag tsa Sehlahisoa

Likarolo tsa Sehlahisoa

● E tšehetsa 1.25Gbps/1.0625Gbps bit rates

● Sehokelo sa Duplex LC

● Mohatla oa SFP oa pluggable o chesang

● 1310nm FP laser transmitter le PIN photo-detector

● E sebetsa bakeng sa khokahanyo ea 10Km SMF

● Tšebeliso e tlase ea matla,<0.8W

● Digital Diagnostic Monitor Interface

● E lumellana le SFP MSA le SFF-8472

● EMI e tlaase haholo le tšireletso e babatsehang ea ESD

● Thempereichara ea mekoloko e sebetsang:

Khoebo: 0 ho ea ho 70 °C

Indasteri: -40 ho isa ho 85 °C

Lisebelisoa

● Gigabit Ethernet

● Fiber Channel

● Fetolela ho Switch interface

● Fetola lits'ebetso tsa sefofane sa morao-rao

● Sehokelo sa router/Seva

● Mekhoa e meng ea phetiso ea optical

Setšoantšo se sebetsang

xst (1)

Feletseng Maximum Ratings

Paramethara

Letšoao

Min.

Max.

Yuniti

Hlokomela

Phepelo ea Voltage

Vcc

-0.5

4.0

V

Mocheso oa polokelo

TS

-40

85

°C

Mongobo o Batlang

RH

0

85

%

Hlokomela: Khatello ea maikutlo e fetang tekanyo e felletseng e ka baka tšenyo e sa feleng ho transceiver.

Likarolo tse akaretsang tsa ts'ebetso

Paramethara

Letšoao

Min.

Tlanya

Max.

Yuniti

Hlokomela

Sekhahla sa Lintlha

DR

1.25

Gb/s

 
Phepelo ea Voltage

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
Phepelo ea Hona Joale

Icc5

 

220

mA

 
Operating Case Temp.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

Litšobotsi tsa Motlakase (TOP(C) = 0 ho 70 ℃, TOP(I) = -40 ho 85 ℃, VCC = 3.13 ho 3.47 V)

Paramethara

Letšoao

Min.

Tlanya

Max.

Yuniti

Hlokomela

Phetiso

Phapang ea ho kenya data

VIN, PP

120

820

mVpp

1

Tx Tlosa Input-Holimo

VIH

2.0

Vcc+0.3

V

Tx Disable Input-Low

VIL

0

0.8

V

Tx Fault Output-High

VOH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Tx Phoso ea Phallo-tlase

TLHOKOMELO

0

0.5

V

2

Phapang ea ho kenya letsoho

Rin

100

Ω

Moamoheli

Phapang e fapaneng ea tlhahiso ea data

Vout, maq

300

650

800

mVpp

3

Rx LOS Output-Phahameng

VROH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Rx LOS Output-tlase

VROL

0

0.8

V

2

Lintlha:

1. TD+/- ke AC ea ka hare e kopantsoeng le ho felisoa ha phapang ea 100Ω ka hare ho module.

2. Tx Fault le Rx LOS ke lihlahisoa tse bulehileng tsa mokelli, tse lokelang ho huloa ka li-resistors tsa 4.7k ho 10kΩ ho boto ea baeti.Hlahisa motlakase pakeng tsa 2.0V le Vcc+0.3V.

3. Liphetho tsa RD+/- li kopantsoe ka hare ho AC, 'me li lokela ho felisoa ka 100Ω (phapang) ho mosebedisi SERDES.

Optical Characteristics (TOP(C) = 0 ho 70 ℃, TOP(I) =-40 ho 85 ℃,VCC = 3.13 ho 3.47 V)

Paramethara

Letšoao

Min.

Tlanya

Max.

Yuniti

Hlokomela

Phetiso

Wavelength e sebetsang

λ

1290

1310

1330

nm

 
Ave. output power (E lumelletsoe)

LETSAMAITSA

-9

 

-3

dBm

1

Karolelano ea Phello

ER

9

dB

1

RMS bophara ba spectral

Δλ

   

0.65

nm

 
Nako ea ho phahama/hoetla (20%~80%)

Tr/Tf

   

0.26

ns

2

Kotlo ea ho hasana

TDP

   

3.9

dB

 
Sephetho sa Leihlo la Optical E lumellana le IEEE802.3 z (polokeho ea aser ea sehlopha sa 1)

Moamoheli

Wavelength e sebetsang

λ

1310

nm

 
Boikutlo ba ho amohela

PSEN1

   

-22

dBm

3

Keketseho

LETSAMAITSA

0

 

dBm

3

Tsebo ea LOS

Pa

-35

   

dBm

 
LOS De-assert

Pd

   

-24

dBm

 
LOS Hysteresis

Pd-Pa

0.5

 

dB

Lintlha:

1. E lekantsoe ho 1.25Gb/s ka PRBS 2 223-1Mohlala oa tlhahlobo ea NRZ.

2. E sa sefshoang, e lekantsoeng ka PRBS223-1mohlala oa teko @1.25Gbps

3. E lekantsoe ho 1.25Gb/s ka PRBS 223-1Mokhoa oa teko oa NRZ oa BER <1x10-12

Pin Litlhaloso Le Mesebetsi

xst (2)

Pin

Letšoao

Lebitso/Tlhaloso

Lintlha

1 VeeT Tx fatše

2 Tx Phoso Tx pontšo ea phoso, Open Collector Output, "H" e sebetsang

1

3 Tx Tlosa Ho kenya LVTTL, ho hula ka hare, Tx e holofalitsoe ho "H"

2

4 MOD-DEF2 2 wire serial interface data input/output (SDA)

3

5 MOD-DEF1 2 wire serial interface clock input (SCL)

3

6 MOD-DEF0 Pontšo ea hona joale ea mohlala

3

7 Rate khetha Ha ho khokahano

8 TLHOKOMELO Ho lahleheloa ke lets'oao la Rx, Output ea Open Collector, "H" e sebetsang

4

9 VeeR Rx fatše

10 VeeR Rx fatše

11 VeeR Rx fatše

12 RD- Lintlha tse amohetsoeng tse fapaneng li tsoile

5

13 RD+ Lintlha tse fumanoeng

5

14 VeeR Rx fatše

15 VccR Phepelo ea motlakase ea Rx

16 VccT Tx phepelo ea motlakase

17 VeeT Tx fatše

18 TD+ Fetisetsa data ho

6

19 TD- Inverse fetisa data ho

6

20 VeeT Tx fatše  

Lintlha:

1. Ha e phahame, tlhahiso ena e bontša phoso ea laser ea mofuta o itseng.Tlase e bonts'a ts'ebetso e tloaelehileng.'Me e lokela ho huleloa ka sehanyetsi sa 4.7 - 10KΩ ho boto ea baeti.

2. TX disable ke input e sebelisetsoang ho koala transmitter optical output.E huleloa ka har'a mojule ka mohanyetsi oa 4.7 - 10KΩ.Maemo a eona ke:

Tlase (0 – 0.8V): Transmitter on (>0.8, <2.0V): Ha ea hlalosoa

Holimo (2.0V~Vcc+0.3V): Transmitter E Holofetse E Bulehile: Transmitter E Holofetse

3. Mod-Def 0,1,2.Tsena ke li-pins tsa tlhaloso ea module.Li lokela ho huleloa ka sehanyetsi sa 4.7K - 10KΩ ho boto ea baeti.Motlakase oa ho hula o lokela ho ba pakeng tsa 2.0V~Vcc+0.3V.

Mod-Def 0 e thehiloe ke mojule ho bontša hore mojule o teng

Mod-Def 1 ke mohala oa oache oa li-wire serial interface tse peli bakeng sa serial ID

Mod-Def 2 ke mohala oa data oa terata e 'meli ea serial interface bakeng sa serial ID

4. Ha e phahame, tlhahiso ena e bontša tahlehelo ea letšoao (LOS).Tlase e bonts'a ts'ebetso e tloaelehileng.

5. RD+/-: Tsena ke liphetho tse fapaneng tsa moamoheli.Ke mela e fapaneng ea AC e kopantsoeng le 100Ω e lokelang ho felisoa ka 100Ω (phapang) ho mosebelisi SERDES.Khokahano ea AC e etsoa ka har'a mojule mme ka hona ha e hlokehe ho boto ea baeti.

6. TD+/-: Tsena ke lisebelisoa tse fapaneng tsa transmitter.Ke mela e kopantsoeng ea AC, e fapaneng e nang le phapang ea 100Ω ka har'a mojule.Khokahano ea AC e etsoa ka har'a mojule mme ka hona ha e hlokehe ho boto ea baeti.

Litlhaloso tsa Digital Diagnostic

Li-transceivers li ka sebelisoa lits'ebetsong tse amohelang batho tse hlokang tlhahlobo ea dijithale e lekantsoeng ka hare kapa kantle.

Paramethara

Letšoao

Diyuniti

Min.

Max.

Ho nepahala

Hlokomela

Mocheso oa mocheso oa transceiver DTemp-E

ºC

-45

+90

±5ºC

1

Transceiver phepelo ea motlakase DVoltage

V

2.8

4.0

±3%

Phetiso ea leeme la hajoale DBias

mA

2

15

±10%

2

Matla a tsoang ho transmitter DTx-Matla

dBm

-10

-2

±3dB

 
Karolelano ea matla a ho kenya moamoheli DRx-Matla

dBm

-25

0

±3dB

 

Lintlha:

1.Mocheso oa ho sebetsa.=0~70 ºC, sebaka se tla ba min=-5,Max=+75

2. Ho nepahala ha Tx bias hona joale ke 10% ea nako ea sebele ho tloha ho mokhanni oa laser ho ea ho laser.

3. Internal/ External Calibration e tsamaellana.

Tloaelehileng Interface Circuit

xst (3)

Litekanyo tsa sephutheloana

xst (4)

  • E fetileng:
  • E 'ngoe:

  • Ngola molaetsa wa hao mona mme o re romele wona